Wyniki I Rundy Time Attack Challenge Kielce

W szczegółach wyniki z I Rundy Time Attack Challenge, która odbyła się w Kielcach

Niedzielny wieczór powinien raczej przebiegać spokojnie i polegać na regenaracji organizmu przed poniedziałkowymi zadaniami w pracy…ale jak tu siedzieć spokojnie kiedy tyle ciekawych rzeczy wydarzyło sięw Kielcach w trakcie weekendu Dodatkowo nie pomagają koledzy, którzy proszą o czasy, zdjęcia, filmy itp itd.Stolica Ziemi Świętokrzyskiej przywitała w piątek pierwszych zawodników oberwaniem chmury. Na ziemię spadły hektolitry wody, na torze robiły się potoki, a woda wypłukując piasek odsłaniała coraz większe elementy bardzo ostrych „tarek”. Stojąc na tarasie naszego pokoju hotelowego i patrząc na to wszystko pomyśleliśmy „grubo”.Na całe szczęście gdy wstaliśmy w sobotę i otworzyliśmy okna powitała nas piękna słoneczna pogoda. Jednak tym razem prognoza się nie myliła.Szybki skok po samochód techniczny, wrzucenie opon i pachołów na przyczepkę i po 90 minutach razem z Michalm’em rozłożyliśmy próbę.W międzyczasie samochody powjeżdżały na „depo” i oczekiwały na rozpoczęcie jazd treningowych.Szybki brief przeprowadzony przez Qrczaq’a potem wspólne okrążenie na zapoznanie trasy i można było rozpocząć trening.Dzięki ograniczonej liczbie uczestników można było jeździć do woli i szlifować umiejętności na tym legendarnym torze.Treningi zakończyliśmy o 14 i ruszyliśmy posprzątać tor przed przejazdami finałowymi.

IMG_0032

IMG_0035

IMG_0897

Bramka pomiarowa stanęła przed depo i komisyjne machnięcie flagą rozpoczęło zawody.Najpierw batalię stoczyły Seaty. Wśród nich wyróżniała się dwójka : żółta Cu(p)ra i czarny FR DSG Antego. Panowie stoczyli niesamowity bój o zwycięstwo w klasie BEST SEAT.Qrczaq i jego Cupra zrobiły najlepszy czas próby wśród Seatów 1,45,41 jednak drugie zawalone okrążenie 1,48,85 nie dało mu pierwszej lokaty…wygrał Anty dzięki równym dwóm przejazdom 1,46,45 i 1,46,49 i zabrał pierwszy puchar do domu.

IMG_0981

Anty podczas czasówki.

 

W kategorii BEST Hot-Hatch walczyły dwa zupełnie inne auta…lekkie Clio II Sport Fila w serii na slicku oraz trochę ociężały ale bardzo mocny (320KM) Focus ST Heko również z naleśnikiem na feldze.Clio przejechało rewelacyjnie oba okrążenia 1,40,39 i 1,39,66. Heko musiał się spiąć mocno. Pierwsze okrążenie nie było zbyt dobre 1,44,43 jednak drugie rozpoczął kapitalnie jadąc na czas zdecydowanie poniżej 1,40…pod koniec próby jednak notlauf spowodowany zbyt szybką redukcją pogrzebał szanse pomarańczowego ST 1,46,44.

IMG_0263

Filu jako jedyny walczył jak równy z Lancerami i Subaru.

 

W kategorii otwartej BEST CAR nie było mocnych na białe Subaru Imprezę Seby…1,30,59 i 1,30,18 potwierdziło dominację auta. Każde Evo traciło na okrążeniu od 2 do 5 sekund w stosunku do Subaru.

IMG_0278

Były puchary, były nagrody…ale przede wszystkim było bardzo dużo zabawy i nauki. Jeszcze jedna nagroda „Niespodzianka Eventu” przypadła Anty’emu za sensacyjne zwyciestwo w klasie BEST SEAT. Zwykle nie szło tak dobrze Dziękuję wszystkim za udział w I turze Time Attack Challenge. Do zobaczenia na II Rundzie w Toruniu.PS. Fajnie było zobaczyć się ponownie z dawno niewidzianymi oraz z tymi, których znałem zza ekranu komputera.W linku wyniki każdej klasy.Zmierzono 15 samochodów. Pozostałe nie wyjechały na próbę po treningu. https://drive.google.com/file/d/0B2lAUstj54zAQzhKS2JucEFzVEk/edit?usp=sharing

IMG_1464

IMG_0537

 

IMG_1503

Ekipa Seat-Racing na zakończenie dnia.

Na koniec gorące podziękowania dla naszych sponsorów. Bez was nie byłoby tego Eventu !!

IMG_0518

Więcej zdjęć na forum Seat-Racing.pl.

< Powrót